Wielka Pętla Wielkopolski – study tour WOT

Na zaproszenie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, w drugi weekend września grupa touroperatorów zajmujących się turystyką przyjazdową miała okazję przekonać o zaletach jednego z nowszych produktów turystycznych Wielkopolski. Na dni 10-12.09 przypadła wizyta studyjna przybliżająca walory Wielkiej Pętli Wielkopolski, zorganizowana przez WOT. 

20150912_110222

W trzydniowym programie znalazł się czas, nie tylko na eksplorowanie atrakcji regionu podczas rejsu łodziami motorowodnymi, lecz również na zwiedzanie stolicy Wielkopolski – z jej urokliwą starówką i słynnymi restauracjami serwującymi lokalne specjały, jak pyra z gzikiem czy pyzy z modrą kapustą oraz warzone u siebie piwo. Poznań słynie również z Rogali Świętomarcińskich, dlatego nie mogło obyć się bez wizyty i  uczestnictwa w procesie jego wypiekania w Rogalowym Muzeum, mieszczącym się w pięknej kamienicy z widokiem na poznański Ratusz.

Uczestnicy – a właściwie uczestniczki – odbyły rejs statkiem po Warcie, podczas którego poznały walory Pętli, a podczas spływów łodziami motorowodnymi po wybranych jej odcinkach, przepłynęły łącznie 61 km – na trasie: Nowe Miasto – Śrem (33km) i Śrem – Puszczykowo (28km). Rejsom towarzyszyła piękna pogoda i ciekawy program animacyjny. W czasie study tour, touroperatorzy odwiedzili malownicze położone Hermanowo, z tamtejszą stadniną koni, Dolsk, Europejską Akademię Ochrony w Pokrzywnicy, czyli miejsce słynące ze szkoleń zawodowych komandosów i snajperów. Ostatnim punktem programu była przechadzka po przepięknym Pałacu w Rogalinie, którego progi są otwarte dla zwiedzających po dłuższym remoncie.

20150910_170019

Wielki ukłon należy się Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Tego typu imprezy są niezwykle potrzebne, co wielokrotnie podkreślały zaprzyjaźnione już uczestniczki wyjazdu. Branża ma okazję wymienić się doświadczeniami, poza tym podczas podróży po Polsce uczestnicy poznają i odkrywają nieznane dotąd miejsca. A im częściej eksponowane  są  potencjalne produkty, tym większą szansę mają zaistnieć w programach oferowanych turystom. Całości dopełnia świetna organizacja i atrakcje dobrane w taki sposób, że uczestnicy eventu czuli się dobrze i swobodnie. Minione study tour Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej niewątpliwie będzie miało pozytywny wpływ na promocję produktu Wielka Pętla Wielkopolski.

Przypomnijmy, że Wielka Pętla Wielkopolski to szlak biegnący wokół największych rzek w regionie i zamykający się w obrębie zwartej trasy turystycznej. Jego wyjątkowość polega na wykorzystaniu równoleżnikowego kierunku przepływu rzek: Warty i Noteci oraz południkowego położenia kanału Warta-Gopło. Szlak ten, liczący blisko 690 km, przebiega przez takie miejscowości województwa wielkopolskiego, jak: Ślesin, Konin, Pyzdry, Śrem, Poznań, Oborniki, Wronki, Sieraków, Międzychód, Krzyż Wielkopolski, Wieleń, Drawsko, Czarnków, Ujście. Przebiega również przez teren województw lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Poprzez dostęp od zachodu do Odry, jej dopływów i kanałów łączących ją z drogami wodnymi Brandenburgii, Wielka Pętla jest skomunikowana z zachodnią Europą, a poprzez Kanał Bydgoski z Wisłą i innymi rzekami Drogi Wodnej E-70 aż z Kaliningradem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *