Travellife – lepsze jutro dla turystyki

Coraz większym powodzeniem wśród biur podróży i touroperatorów cieszy się program realizowany w ramach systemu na rzecz zrównoważonego rozwoju w turystyce Travelife.

O co w tym chodzi:

Travelife.SiT.TO&TAInicjatywa Travelife opiera się na centralnej roli touroperatorów i biur podróży w łańcuchu dostaw w  turystyce. Ich wyjątkowa pozycja, pomiędzy dostawcami i odbiorcami, daje im wpływ na popyt konsumentów, zasady kontraktacji i rozwoju destynacji. Pozwala to w znacznym stopniu przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego i kulturowego w destynacjach. Travelife ma do zaoferowania firmom wiedzę, rozwiązania i narzędzia do przeprowadzenia pozytywnych zmian w  przedsiębiorstwach  i ich łańcuchu dostawców.

Inicjatywa wprowadzana przy zaangażowaniu Polskiej Izby Turystyki spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska turystycznego podczas seminarium „Społeczna Odpowiedzialność Przedsiębiorstw dla Touroperatorów i Biur Podróży” organizowanego przez PIT i współfinansowanego przez Komisję Europejską.

Przypomnijmy kilka wypowiedzi uczestników spotkania:

„Szkolenie to dało mi nowe spojrzenie na sprawę odpowiedzialnej turystyki. Z jednej strony pozwoliło lepiej zrozumieć oczekiwania naszych kontrahentów i przysyłanych przez nich gości, z drugiej zaś pokazało, jak możemy aktywnie wpływać na dalszy rozwój obiektów i destynacji, z którymi współpracujemy. Szczególnie w turystyce przyjazdowej z rynków Europy Zachodniej świadome stosowanie zasad Travelife może być dużym atutem i dawać przewagę nad konkurencją. Ważną i uniwersalną częścią szkolenia było zagadnienie USP’s. To bardzo cenna wiedza, którą mogliśmy sobie przyswoić.“ ( Leszek Ostaszewski , TRAVEL PROJEKT)

„Uważam , ze szkolenie z zakresu zrównoważonego zarządzania w turystyce ma wiele korzyści dla rynku turystycznego zarówno w kwestiach oszczędności dla firmy jak rownież ochrony środowiska i współpracy z dostawcami. Na kursie można dowiedziec się również o punktach sprzedaży, które wyróżniają produkty turystyczne i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę. Wiedza z kursu znacznie otwiera horyzonty myślowe odnośnie korzyści jakie może dać zrównoważone zarządzanie.” (Anna Molęda – Kompolt, HOLIDAY TRAVEL sp. z o.o.)

“Pragniemy podziękować za zaproszenie na seminarium TRAVELIFE. To było ciekawe szkolenie, poprowadzone przez bardzo kompetentnego wykładowcę, który przedstawił różne aspekty zrównoważonego rozwoju w branży turystycznej. Dla naszej firmy oznacza to nowe możliwości rozwoju. Chętnie rozpoczniemy realizację idei programu Travelife w działalności naszego biura podróży. ” (Karolina Weiss, WEISS TRAVEL)

„Dzięki współpracy PIT-u z Travelife turystyka ma możliwość rozwoju w kierunku, który służy lepszym warunkom życia. Szkolenie zapoznało mnie z nowymi technikami, nowatorskimi na polskim rynku, używanymi skutecznie, od lat, na Zachodzie. Wiadomości, które nabyłem w czasie szkolenia na pewno będziemy chcieli wdrożyć w naszym biurze, przenosząc je również na nasze relacje z klientami. Szkolenie uzmysłowiło mi rolę współdecydowania o naszej przyszłości drobnymi gestami w codziennym życiu.” (Tomasz Piotrkiewicz, GRO-TOUR )

Aby dowiedzieć się więcej o systemie Travelife i korzyściach z certyfikacji, zapoznaj się z informacjami i/lub zarejestruj się na www.travelife.info/pl – strona dostępna w języku polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *