PIT interweniuje w MF

Polska Izba Turystyki wyklucza TUI„Szykuje się wielkie zamieszanie w rozliczeniach VAT za usługi turystyczne. Przepisy, które wejdą w życie 1 stycznia sparaliżują działalność biur podróży” – donosi serwis internetowy Turystyka.rp.pl.

„Ministerstwo popełniło poważny błąd. Jeśli go szybko nie naprawi, grozi nam paraliż podatkowy” – powiedział redakcji Paweł Niewiadomski, prezes PIT

Interwencja PIT w Ministerstwie Finansów była natychmiastowa. Polska Izba Turystyki wystosowała list do Janusza Cichonia – Sekretarza Stanu oraz Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych w Ministerstwie Finansów.

Zwraca w nim uwagę na zasadnicze błędy we wchodzących w życie z dn. 1 stycznia 2014 r. przepisach ustawy nowelizującej o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Wprowadzenie proponowanych regulacji jest zaprzeczeniem motywów wprowadzenia systemu VAT marża do polskiego i unijnego porządku prawnego. W tej sytuacji PIT zwróciła się do Min. Finansów o podjecie pilnych prac legislacyjnych, które doprowadziłyby do zachowania po 31 grudnia 2013 r. obecnie obowiązującego momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług turystycznych opodatkowanych według procedury VAT marża.

Pełną treść listu znajdziesz tutaj: List do Ministerstwa Finansów

 

Comments are closed.