MSiT zapowiada powstanie Społecznej Rady Turystyki

logoMinister Sportu i Turystyki Witold Bańka zapowiedział podczas konferencji prasowej, że przy MSiT powstanie złożona z ekspertów Społeczna Rada Turystyki.

Minister zapowiedział również nowelizację ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej, intensywne prace nad ustawą o usługach turystycznych. Społeczna Rada Turystyki będzie to „ciało konsultacyjne i doradcze Ministra. Będą w niej mieli swoja reprezentację eksperci szeroko rozumianej branży turystycznej, Rada będzie wspierać Ministra w kształtowaniu i prowadzeniu polityki turystycznej kraju.”

Ponadto, Witold Bańka mówiąc o planach na 2017 rok powiedział: “Trwają prace nad zmianą przepisów ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Chodzi o dopasowanie przepisów obowiązujących w Polsce do wymagań UE. Państwa członkowskie mają obowiązek opublikowania nowych przepisów do 1 stycznia 2018 roku. […]

Polska Organizacja Turystyczna będzie nowoczesną agencją promocji turystyki w kraju i za granicą. Konieczne jest nadanie nowych kompetencji oraz zwiększenie skuteczności działań w obszarze turystyki. Wprowadzone będą rzeczywiste narzędzia nadzoru ze strony ministra.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *