Majówka w Wielkopolsce – to się nie może nie udać

Pięć wolnych majowych dni to pięć różnych pomysłów na Majówkę w Wielkopolsce. Wielkopolska Organizacja Turystyczna proponuje ten czas spędzić na wsi lub w mieście. Niezależnie od wybranej przez nas opcji atrakcji szykuje się naprawdę sporo. 

Wśród nich Wolsztyn ze swoją słynną Paradą Parowozów. To najbardziej znane i największe w Polsce święto pociągów retro. 4 maja do Parowozowni Wolsztyn zjedzie kilkanaście parowych lokomotyw z całej Polski i kilku krajów europejskich. W programie pokaz i parada zabytkowych maszyn, zwiedzanie parowozowni (która liczy sobie już 100 lat!) oraz fantastyczne widowisko „Para, Światło i Dźwięk”.

Wśród propozycji nie do odrzucenia jest również 12 edycja akcji pod hasłem „Poznań za pół ceny”, która przypada na weekend 4 i 5 maja. Ceny w stolicy Wielkopolski spadną o połowę – w ofercie restauracje, hotele, muzea, obiekty kultury a nawet Zoo.

A jeśli nie miasto to może turystyka wiejska? „To nasza mocna karta, a gospodarstw i obiektów które oferują wypoczynek na wsi jest sporo” – podaje WOT. Wycieczki rowerem lub z kijkami po okolicy, wieczorne ognisko i domowa nalewka gospodarza; atrakcje dla dzieci i zagroda z żywymi zwierzętami. Maj to idealna pora by odwiedzić „zielone płuca” regionu, czyli w okolice Sierakowa, Międzychodu, Wielenia czy Czarnkowa.

Więcej pomysłów na Majówkę – KLIKNIJ TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *