Jedyna taka noc… muzeów

Nocą z soboty na niedzielę 18-19 maja, Poznaniacy tłumnie wyruszyli w miasto, by łyknąć sporą dawkę… kultury. Poznańska edycja Nocy Muzeów przyciągnęła rzesze sympatyków historii, którzy na co dzień, często zabiegani nie mają okazji zobaczyć, jak wiele skarbów oferuje miasto.

Na wszystkich, którzy tej nocy nie przespali czekały nieprezentowane na co dzień eksponaty oraz liczne, niedostępne zakątki. Wrota muzeów i galerii w ramach nocnej odsłony sztuki były dosłownie oblegane. Tymczasem chodnikami przechadzali się bohaterowie legend i postaci z obrazów, by snuć magiczne opowieści przybliżające widzom ich niezwykły świat. Tej nocy powaga muzealnych fasad ustępuje miejsca niezwykłej grze świateł, a w różnych częściach miasta trwają wykłady, specjalne wystawy, czy koncerty.

Ideą 11. Nocy Muzeów w Poznaniu było pokazanie dzieł, idei, znaczeń, czy kontekstów utraconych, które bądź to uległy zapomnieniu, bądź fizycznemu zniszczeniu, a dzięki staraniom i często żmudnej pracy udało się przywrócić pamięć o nich – „utraconych”.

Hasło to kontynuacja i jednoczenie rozwinięcie projektu Muzeum Utracone realizowanego przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR pod patronatem MKiDN.

Piter (na podst. materiałów: noc-muzeów.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *