Ambient w Łodzi i Gdańsku

Ogromne zainteresowanie Wielkopolską w Łodzi i Gdańsku. Strefa ambientu okazała się strzałem w dziesiątkę, przyciągając sporą publiczność, która według wstępnych wyliczeń oscylowała w granicach kilku tysięcy.

W dwa majowe weekendy 17-19 i 24-26 maja w Łodzi i Gdańsku odbyły się strefy relaksu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Zarówno łodzianie, jak i gdańszczanie, a także turyści poznawali największe atrakcje turystyczne Wielkopolski.

strefa relaksu

Dzięki interaktywnej mapie regionu oraz przygotowanej specjalnie na tę okazję wystawie fotografii goście strefy przekonali się, dlaczego warto przyjechać właśnie do Wielkopolski. Poznali cztery główne produkty turystyczne regionu promowane pod wspólnym hasłem „Wielkopolska. Wielka historia. Wielka przygoda.” Są to produkty: kulturalno-historyczny, tradycyjny, kolejowy oraz aktywny.

Przypomnijmy, że każdy ma własny graficzny motyw przewodni oraz hasło promocyjne. „Otwórz się na historię” to promocja pierwszej stolicy Polski oraz Wielkopolski Piastów. „Wkręć się w tradycję” to prezentacja architektury drewnianej i maszyn oblężniczych, a także sposobu życia naszych przodków. „Kolej na przygodę” to wyróżnienie parowozów i kolejek wąskotorowych. Natomiast „Skocz na weekend” to pokazanie aktywnych form spędzania czasu w Wielkopolsce. Podczas strefy uosobieniem poszczególnych produktów byli: kolejarz, dama, dżokejka i woj.

Nie lada atrakcją strefy były pokazy walk wojów z okresu pierwszych Piastów. Na przechodniów czekały też typowe smakołyki z Wielkopolski: szneki z glancem, ser smażony z Nowego Tomyśla i Andruty Kaliskie. Goście strefy relaksu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej zostali obdarowani przewodnikiem pt.”Odkryj Wielkopolskę”, który właśnie tutaj miał swoją premierę. Czytelnik dowie się z niego między innymi o Wielkopolsce Piastów, o Kaliszu – mieście z najstarszą pisaną metryką, o zabytkach Konina czy też zapozna się ze szlakami kajakowymi i rowerowymi regionu. Teksty zostały opatrzone atrakcyjnymi zdjęciami i humorystycznymi rysunkami. Unikatowa pozycja, dostępna w polsko – angielskiej wersji językowej, została wydana w limitowanej edycji. Jest więc nie tylko ciekawym kompendium wiedzy o atrakcjach regionu, ale również nie lada gratką dla kolekcjonerów.

Pełni wrażeń przechodnie mogli wypocząć w komfortowych warunkach, na specjalnie dla nich przygotowanych pufach.

Na kolejne strefy relaksu będziemy musieli zaczekać do sierpnia. Od 2 do 4 sierpnia przeniesie się do Katowic. Wrocławianie zostaną zaproszeni do strefy od 13 do 14 września. Końcowy przystanek, w ostatni weekend września zaplanowano w Warszawie.

Piter (na podst. materiałów Organizatora)

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *