10 pomysłów na ferie zimowe w Poznaniu

Poznań to dobry wybór nie tylko na wycieczkę latem, zimą też ma wiele do zaoferowania. Stolica Wielkopolski gwarantuje moc atrakcji na świeżym powietrzu i pod dachem. Zbliżające się ferie to dobry powód aby odwiedzić Poznań i odkryć jego ofertę dla najmłodszych turystów. Poznan.travel przedstawia 10 pomysłów na ferie zimowe w Poznaniu.

Baw się sztuką w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe w Poznaniu może się poszczycić bogatą kolekcją malarstwa polskiego i europejskiego, w tym jedynym obrazem Moneta w Polsce. Z myślą o rodzicach z dziećmi przygotowane zostały specjalne atrakcje, pozwalające na aktywne i twórcze poznawanie muzealnej kolekcji. Na dzieci czekają Walizka Muzealnych Tropicieli oraz Przewodnik Muzealnych Tropicieli, zawarte w cenie biletów.

Ferie 2017 w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Muzeum Narodowe w Poznaniu, jak co roku, zaprasza najmłodszych widzów na zajęcia połączone z warsztatami. W tym roku muzeum proponuje podwójne spotkania: jedno w Muzeum Narodowym przy Al. Marcinkowskiego 9, a drugie, o tej samej godzinie, w jednym z oddziałów muzeum. Pierwsze odnosić się będą do kolekcji malarstwa i rzeźby, podczas drugich dzieci będą mogły zatańczyć salsę, zaprojektować samolot, czy dowiedzieć się ciekawych rzeczy o Poznaniu. Zajęcia feryjne adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Więcej…

Odkryj przeszłość w Muzeum Archeologicznym

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu to wyjątkowe miejsce, w którym można obejrzeć prawdziwy obelisk ze starożytnego Egiptu, a także narzędzia używane przez pierwszych mieszkańców dzisiejszej Wielkopolski. To jednak tylko część niezwykłej ekspozycji! Niektóre wystawy są interaktywne, a zwiedzający mogą spróbować swych sił w stworzeniu rytu naskalnego lub przymierzyć kolczugę średniowiecznego rycerza. Więcej…

Ferie 2017 w Muzeum Archeologicznym

Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji na okres ferii zimowych. Wszystkie działania powiązane zostały ze świeżo otwartą ekspozycją „Każdy krok zostawia ślad”. Niezwykła wystawa opowiada o tematyce obuwia z dawnego Gdańska. W programie znajdują się m.in. szewskie warsztaty dla dzieci, projekcje filmów animowanych o średniowieczu oraz kurs tańca z epoki. Mali i trochę więksi do 16 roku życia mają bezpłatny wstęp na wystawy (za okazaniem legitymacji szkolnej). Dowiedz się więcej.

Zostań znawcą historii w Bramie Poznania

Brama Poznania Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego to miejsce opowiadające o dziejach Ostrowa Tumskiego, które pozwala poznać realia epoki Mieszka I i Bolesława Chrobrego, jak również innych mieszkańców Ostrowa. Dzięki prezentacjom multimedialnym, projekcjom filmowym, urządzeniom interaktywnym, makietom i wizualizacjom przenosi widzów w czasie. Stworzono specjalny program zwiedzania dla dzieci, oparty na grach i zabawach. Więcej…

Brama Poznania zaprasza na zajęcia dla dzieci indywidualnych pod tytułem „Cztery żywioły”. Na zajęciach rozwikłane zostaną tajemnice związane z żywiołami i dźwiękami im towarzyszącymi. Dzieci zbudują także własne instrumenty muzyczne z materiałów recyklingowych. Dowiedz się więcej.

Odkryj nieznane rośliny w Palmiarnii Poznańskiej

Palmiarnia Poznańska jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Można tu podziwiać około 17 tysięcy roślin siedmiuset gatunków i odmian. Zwiedzanie Palmiarni to wyprawa pozwalająca odkryć roślinność krajów o klimacie śródziemnomorskim czy tropikalnym oraz z rejonów sawanny i pustyń. Palmiarnia posiada także bogatą kolekcję ryb egzotycznych. W weekendy Palmiarnia oferuje animacje dla dzieci. Dowiedz się więcej.

Zostań przyjacielem zwierząt w poznańskim Zoo

Poznańskie ogrody zoologiczne – Stare i Nowe Zoo – są czynne 365 dni w roku, w każdą sobotę, niedzielę i wszystkie dni świąteczne. W Nowym Zoo zwierzęta przebywają w warunkach zbliżonych do naturalnych. Zwiedzanie ogromnego terenu ułatwiają kolejki. Dla dzieci przygotowano także place zabaw oraz mini zoo. Poznański ogród zoologiczny może pochwalić się nowoczesną słoniarnią oraz wybiegiem dla niedźwiedzi. Stare Zoo dostępne jest bezpłatnie jako park, opłata pobierana jest tylko za wejście do Pawilonu Zwierząt Zmiennocieplnych. W weekendy Zoo organizuje warsztaty i zajęcia dla najmłodszych, często połączone z pokazowym karmieniem zwierząt.

Baw się dobrze w Termach Maltańskich

Termy Maltańskie to jeden z najlepszych sposobów na aktywne spędzanie czasu z dziećmi. Ten nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny gwarantuje moc atrakcji dla każdego. Liczne zjeżdżalnie, dzika rzeka, basen zewnętrzny – to wszystko czeka na rodziny z dziećmi. Wszystkie baseny zapełnione są wodą termalną, która da ukojenie podczas mroźnych dni. Dowiedz się więcej…

Odkryj w sobie narciarza na Malta Ski

W Poznaniu można jeździć na nartach! Zdziwieni? Malta Ski to kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy zlokalizowany niemalże w centrum miasta, nad malowniczo położonym Jeziorem Maltańskim. Zimą miejsce to staje się centrum narciarstwa i snowboardingu. Dwa stoki narciarskie wyposażone są w wyciągi talerzykowe i krzesełkowy, instalację do sztucznego naśnieżania i bezpłatną wypożyczalnię sprzętu. Malta Ski oferuje także szkolenia z instruktorami, dlatego ferie zimowe to idealny moment na spróbowanie swoich sił w narciarstwie lub snowboardzie.

Zostań naukowcem w Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną. To pierwsze w Wielkopolsce centrum nauki skierowane do młodych ludzi. W tym miejscu dzieci mogą jeszcze bardziej rozbudzić ciekawość świata, rozwijać wyobraźnię oraz zainteresować ich naukami ścisłymi. Laboratorium Wyobraźni zapewnia interaktywną naukę poprzez zabawę wśród eksponatów z róznych dziedzin. Na odwiedzających czekają także pokazy naukowe oraz eksperymenty. Dowiedz się więcej.

Zostań mistrzem cukiernictwa w Rogalowym Muzeum Poznania 

Rogalowe Muzeum Poznania to miejsce, w którym można poznać tajniki największego skarbu kulinarnego Poznania – rogala świętomarcińskiego. To idealna opcja dla rodzin z dziećmi, bo nie jest to typowe muzeum. Na widzów czeka opowiedziana na żywo historia rogali świętomarcińskich, połączona ze wspólnym wypiekiem i lekcją gwary poznańskiej. Pokazy odbywają się w konkretnych godzinach i trzeba robić rezerwacje. Więcej informacji.

Bądź bezpieczny na drodze ze Škoda Auto Lab

Škoda Auto Lab to miejsce łączące w sobie edukację motoryzacyjną z rozrywką dla całej rodziny. Każdy pozna tajniki bezpiecznej i ekologicznej jazdy oraz zgłębi sekrety techniki kryjące się  się pod maskami aut. Wszystko to dzięki takim atrakcjom jak m.in.: symulatory: jazdy samochodem, zderzeń oraz dachowania, filmy, quizy oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone przez animatora, trójwymiarowe motopuzzle. Škoda Auto Lab to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu w ferie, dzięki któremu łączy się przyjemne z pożytecznym! Dowiedz się więcej.

Więcej inspiracji znajdziesz w dziale Poznań dla dzieci

Zobacz też: Ferie 2017 w Poznaniu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *